Figury ogrodowe nie są nudne

Aranżacja ogrodu, to tak naprawdę nieograniczone pole do popisu. Nieważne jak duży jest nasz ogród, oczywiście im większy, tym łatwiej, ale także w niewielkich ogródkach możemy stworzyć prawdziwe cuda. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i chęci.
Faktem jest, że na pierwszym miejscu stawiamy wszelką roślinność, która ma znaleźć się w ogrodzie. Od nas zależy, czy chcemy się otaczać soczystą zielenią, czy raczej wolimy sycić nasze oczy wszelkimi kolorami kwiatów. Pomijając jednak ten temat, warto także zastanowić się, w jaki sposób urozmaicimy naszą aranżację? Warto rozważyć więc obecność drobnej architektury, choćby w formie figury ogrodowej, czy też fontanny.

Dobrze dobrana figura ogrodowa z pewnością pozbawi ogród monotonii, doda mu wyrazistości i niepowtarzalnego stylu. Stawiając figurę w ogrodzie, musimy jednak się zastanowić, czy ma ona być punktem centralnym aranżacji, czy tylko jej dopełnieniem. Dlatego tak ważne jest miejsce, w którym umieścimy figurę.
Kolejnym ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze figury, jest jej charakter i styl. Do wyboru mamy klasyczne figury ogrodowe, o spokojnych i łagodnych kształtach, a także pełne dynamizmu, nowoczesne rzeźby. Znów my decydujemy, czy nasz ogród ma być totalną oazą spokoju, gdzie nasz relaks jest najważniejszy, czy raczej chcemy pokusić się o odrobinę oryginalności i wyrazistości.

figury-ogrodoweOferta dostępnych na rynku figur ogrodowych jest naprawdę bardzo bogata, zarówno pod względem form, jak i materiałów. Nasze ogrody mogą więc zdobić figury z żeliwa, marmuru, drewna, brązu, ceramiki i itp., kształtem odzwierciedlające postaci ludzkie, zwierzęta, a także przedmioty użytkowe. Każdy znajdzie z pewnością coś, co przykuje nie tylko nasza uwagę, ale także odwiedzających nasz zakątek.

Figury ogrodowe są idealną propozycją dla osób lubiących eksperymentować, które nie boją się nowości i zmian, ale też wiedzą co im się podoba i czego oczekują. Pamiętajmy, że wybierając figurę do ogrodu, powinniśmy skupić się na naszych upodobaniach, bo tylko wtedy, odniesiemy aranżacyjny sukces i pełne odprężenie podczas pobytu w naszym ogrodzie.