Jakie meble ogrodowe wybrać, by nie żałować?

Ogród jest miejscem relaksu i wypoczynku. Wybierając jego wyposażenie koniecznie sprawdźmy, czy będzie ono jakościowo dobre oraz czy będzie pasowało do stylu domu. Takie elementy, jak leżaki, czy krzesła ogrodowe są widoczne i użytkuje się je przez cały sezon letni. Warto więc poświęcić chwilę na ich zakup.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Oprócz tarasu do odpoczynku i organizacji grilla konieczne będą także meble ogrodowe. Bez nich nie urządzimy przyjęcia w ogrodzie, ani grilla. W podstawowych elementów mebli ogrodowych należą:

  • krzesła,
  • leżaki,
  • stoły ogrodowe i stoliki kawowe do ogrodu,
  • skrzynie do przechowywania poduszek i leżaków.

Taki zestaw można rozbudować również o parasol ogrodowy lub huśtawkę, która na pewno spodoba się najmłodszym. Przy wyborze mebli warto kierować się naszymi potrzebami, stylem domu, ale również jakością danego produktu. Do nowoczesnych domów pasują meble ogrodowe wykonane np. z technorattanu jak np. te tutaj. Jest on łatwy do czyszczenia, a także prawie niezniszczalny. Bardziej tradycyjne domy będą wyglądać idealnie z dębowym kompletem do ogrodu. Ten jednak wymaga naszej opieki – trzeba go malować specjalną emulsją, która chroni drewno przed promieniowaniem UV i wilgocią. 

meble ogrodowe

Na czym skupić się podczas wyboru mebli ogrodowych?

Meble ogrodowe powinny być trwałe, dlatego kupowanie tanich, plastikowych krzeseł i stołów nie ma sensu. Lepiej jest zainwestować w jeden duży zestaw, który przetrwa kilka lub nawet kilkanaście lat. Mając duży garaż można kupić krzesła możliwe do sztaplowania, które przechowamy do czasu pojawienia się wyższych temperatur. Można przykryć je dodatkowo folią lub płachtą na motocykli, które ochronią meble przed kurzem. Jeśli nie mamy jak przechowywać mebli ogrodowych, należy wtedy zamówić duży zestaw od stolarza, który wykona dla nas ławki i stół na zamówienie. To duże i ciężkie meble, ale warte swojej ceny. Są bardzo odporne na czynniki zewnętrzne, o ile są przykrywane na czas zimy i jesieni. Trzeba je również impregnować, by kolor drewna nie stracił na blasku.

Comments are closed.