Jakie stoły okrągłe wybrać?

Stoły okrągłe nie mają ostrych krawędzi, dzięki czemu wprowadzają do wnętrz harmonię i przytulną atmosferę. Zapewniają swobodny dostęp do potraw, znajdujących się na blacie. Stół okrągły pozwala także na nawiązanie rozmowy ze wszystkimi osobami, które się przy nim znajdują. W ten sposób ułatwia prowadzenie rozmów w większym gronie. Przy tradycyjnym stole kontakt możliwy jest tylko z osobami znajdującymi się po prawej i lewej stronie. Kolejną jego zaletą jest także bezpieczeństwo, zwłaszcza gdy w domu mieszkają dzieci. Brak ostrych kantów i krawędzi minimalizuje ryzyko groźnych wypadków. Niweluje także problem związany z oświetleniem. Aby zadbać o oświetlenie całej powierzchni blatu, wystarczy jedna lampa punktowa.

Stoły okrągłe do salonu i jadalni

Stoły okrągłe z https://www.sfmeble.pl/c/stoly-okragle-do-jadalni są świetnym wyborem do salonów. Ze względu na wyjątkowe formy i estetyczny design pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale także praktyczną. Oprócz uzupełniania aranżacji wnętrza służą także jako wygodne miejsce do spotkań towarzyskich, przyjęć czy spożywania posiłków. Niemniej jednak wykorzystywane są przede wszystkim jako standardowy element jadalni. Wraz z zestawem krzeseł stanowią podstawowe wyposażenie każdego domu. Mogą także stanowić wyposażenie większej kuchni lub strefy łączącej kuchnię z salonem. Duże stoły okrągłe idealnie wydzielają strefę jadalną w pomieszczeniach, w których nie zostało przewidziane oddzielne pomieszczenie.

Stoły okrągłe w ulubionym stylu

Decydując się na okrągły stół, należy zwrócić uwagę na kilka jego podstawowych cech, w tym takich jak:

  • Rozmiar. W zależności od przeznaczenia stołu, powierzchni mieszkania, liczby domowników, należy dopasować rozmiar stołu. Dostępne są zarówno małe stoliki kawowe, jak i obszerne kilkunastoosobowe stoły rozkładane,
  • Materiał wykonania. Jakość wykonania decyduje o trwałości i estetyce stołu, 
  • Stylistyka. Dopasowując stoły okrągłe, należy wziąć pod uwagę, w jakim stylu zostało urządzone pomieszczenie. Do najpopularniejszych należą style: skandynawski, industrialny, boho.

Comments are closed.